X
Produkt byl přidán do objednávky.

Výroba mysliveckých oděvů

Váš košík je prázdný

[x]

Úvod WIKI

Slovníček pojmů

Myslivecká uniforma je důležitou součástí myslivecké tradice. Musí splňovat vysoké požadavky na dlouhou životnost oděvu a nenáročnou údržbu. Velký důraz je také kladen na kvalitní podšívku, která má za úkol zaručit vysoký komfort nošení. Knoflíky mohou být vyrobeny z pravého paroží, nebo jeho imitace. Oděvy často zdobí výšivky s loveckou tématikou.

Myslivecké uniformy jsou nejčastěji k dostání v těchto variantách:

Kdo by si představil myslivce bez myslivecké kamizoly. Je nedílnou součástí mysliveckého oděvu jak civilního, tak společenského. Myslivecké kamizoly lze dělit na tyto druhy:

Myslivecká obuv se řadí mezi jednu z nejdůležitějších částí mysliveckého oděvu, protože myslivci stráví většinu času v lese, který lze považovat poměrně za nebezpečný – hrozí například uklouznutí nebo prochladnutí. Proto musí myslivecká obuv splňovat vysoké požadavky na pohodlnost, nepromokavost, prodyšnost, pevnost, neklouzavost a především pevnost. Mezi mysliveckou obuv lze řadit:

  • treková obuv – polobotka, kotníková, poloholeňová,
  • holínky – s podšívkou, bez podšívky
  • zimní obuv

Myslivecký klobouk pro myslivce není jen pokrývka hlavy, ale především symbolem jeho úspěšnosti. Na klobouk se totiž umisťují trofeje při lovu. Na levou stranu si myslivec umisťuje trofeje ze zvěře pernaté, na pravou zasunuje úlomky a dozadu do zvláštního toulce patří štětka, která musí být jen vlastní trofej. Klobouky nosí jak muži i ženy. Často se vyrábí myslivecké klobouky v těchto varianách:

Myslivecké čepice je alternativou mysliveckého klobouku, nehodí se přímo na lovy, ale myslivci je využivájí především při pochůzkách po lese. V letních mesích volí látkové kšiltovky nebou klouboučky, v zimě přijdou vhod pletené čepice, kukly nebo zimní norky

Kvalitní myslivecké ponožky ocení každý myslivec, protože celoročně chodí v uzavřené obuvi. Na léto musí být ponožky prodyšné, na zimu volí ponožky či podkolenky hřejivé určné do nízkých teplot. 

Myslivecké a lovecké batohy musí být především praktické s dalšími přídavnými vlastnostmi. Například:

Myslivecké rukavice využívají myslivci hlavně v zimně a právě v tomto období se řadí k nepostradatelné součásti mysliveckého vybavení. Rukavice mohou být

Funkční prádlo je nezbytou součástí oděvu myslivce. Každý myslivec či lovec musí mít jistotu, že během lovu neprochladne, to zajistí kvalitní funkční prádlo. Díky němu není nutné si oblékat mnoho vrstev. 

Fotografická past neboli fotopast je v současné době žádanou mysliveckou potřebou, která slouží pro dokumentování zvěře. Zachycuje důležité informace o pohybu zvěře v daném místě a tím usnadňuje lov. 

Vytisknout stránku

© 2018, Petex – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0